Dobry i tani projektant

Dobry i tani projektant

Mnóstwo osób dzisiaj planuję zmiany aranżacji wnętrza. I jak się okazuje sprawa wcale nie jest taka prosta ponieważ wielu z was nie zdaje sobie sprawy z tego że zmiana aranżacji wnętrz powinna More »

Leki przepisane przez lekarza

Leki przepisane przez lekarza

Jeżeli zastanawiasz się czy twoje choroby jest bakteryjna czy wirusowa koniecznie Odwiedź lekarza i sam nie staraj się na mnie ponieważ lekarzem nie jesteś i tylko odpowiedni specjalista może powiedzieć co tak More »

Krzesło gamingowe

Krzesło gamingowe

Wiele godzin spędzonych przed monitorem z pewnością nie jest zdrowe dla naszego organizmu, a przede wszystkim dla kręgosłupa. Niestety, niektóre zawody wymagają od nas ciągłego siedzenia za biurkiem. Czy jest jakieś sensowne More »

Tani kantor

Tani kantor

Wiele osób dzisiaj zastanawia się nad tym jaki wybrać odpowiedni dla siebie kantor. I jak się okazuje wiele osób z was nie zdaje sobie sprawy z tego że tak naprawdę wybór kantoru More »

Tani sklep z poduszkami

Tani sklep z poduszkami

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym jak zmienić wystrój własnego wnętrza. Często okazuje się że to właśnie zwykłe dodatki mogą całkowicie zmienić wystrój naszego wnętrza dlatego większość osób More »

 

Sprzęgło jednokierunkowe w alternatorze

Budowa silnika jak i podzespołów jak i innych elementów dla niektórych osób jest bardzo odległym, a czasami wcale niepojętym tematem. W celu napędzenia silnika do pracy potrzebny jest alternator. Alternator składa się z kilku części jednak jedną z ważniejszych jest sprzęgło jednokierunkowe. Jest to element jak sama nazwa wskazuje działający w jedną stronę, w drugą się blokuje. W alternatora służy on do zwalniania obrotów kół zębatych. Jest to potrzebne w momencie, gdy koła w wyniku szybszej pracy silnika poprzez wał kręcą się szybciej niż pasek. W takim momencie, aby nie doszło do awarii trzeba je zwolnić. Nie następuje to na zasadzie automatycznego zatrzymania – byłoby to zbyt niebezpieczne dla auta, a raczej dla jego serca – silnika. Dzieje się to pomału. sprzęgło jednokierunkowe spowalnia a wraz z nim koła alternatora.

Uszkodzone sprzęgło jednokierunkowe w alternatorze wydaje dziwne dźwięki i jest bardzo niebezpieczny. Zaniedbane może doprowadzić do poważnych usterek mechaniczny, a poważnych wiąże się ze słowem – kosztownych. Gdy w wyniku nierównej pracy silnika dochodzi do zbyt dużych naprężeń napinacza może dojść do uszkodzenia sprężarki oraz koła pasowego. Ogólnie zalecane jest, aby koło pasowe w alternatorze wymieniać średnio, co 100 000 kilometrów, aby uniknąć kłopotów. Jednak tak mówią książki, praktycznie najlepiej jest je wymieniać podczas wymiany paska – nie trzeba wtedy kilka razy rozbierać auta.

Dodatkowo można jeszcze koło pasowe wymienić podczas wymiany rozrządu, co da nam większą pewność, że wszystko a w tym i sprzęgło jednokierunkowe będzie działać poprawnie, bezusterkowo i długo.

Dbając o samochód nie można dbać tylko o jego wygląd. Dużo ważniejsze jest jego wnętrze, czyli to, co się kryje pod maską. Nie można dopuścić do sytuacji, w której rozpocznie się awaria paska rozrządu a skończy się na remoncie całego silnika. Takie sytuacje wynikają z niedbalstwa ii są bardzo kosztowne, czasami takie remonty kończą się na kwotach większych niż wart jest samochód.