Co to są chronometry?

Co to są chronometry?

Wśród zegarków dużej wytworności takiej niby marki Tissot napotkasz naręczne zegarki zegary. Są to znacznie dokładne zegarki z sekundnikiem. Zegarki chronometry mają certyfikat precyzje chodu. Jest to to abstrakt nazwy szwajcarskiego instytutu More »

Pomieszczenia socjalne dla pracowników

Pomieszczenia socjalne dla pracowników

Jeśli chcesz w swoim zakładzie pracy zatrudniać pracobiorców, musisz nade wszystko zadbać o to aby było to osoby fachowe i miały odpowiednie noty do wykonywanej robocie. O ile otwierasz dla przykładu warsztat More »

Transport i specjalistyczne skrzynie

Transport i specjalistyczne skrzynie

Przeprowadzka to non stop nadzwyczaj duże wyzwanie logistyczne. Organizacja winna tutaj przemierzać na sposób testowy. Jeżeli chcemy np.. przewieźć bardzo bardzo rzeczy to w takich wypadkach wypada przygotować jakieś spore i bardzo More »

Wózki w ogromnych halach

Wózki w ogromnych halach

Wózki magazynowe gwarantują sprawną obsługę linii produkcyjnej, a także toku zbierania materiałów i szykowania wysyłek. W stosunku do wymagań w sprawie wózka, można dobrać indywidualnie jego budowę, udźwig, konstrukcję kół i drugie More »

Priorytet belek przypodłogowych

Priorytet belek przypodłogowych

Listwy i rudymenta przypodłogowe spowijają przerwy dylatacyjne posadzek, a do tego konstytuują doniosły fragment wnętrz. Decyzja, jakie wybrać, nie jest prosta, przeważnie że zespalamy dużo towarów o wzbogaconej kolorystyce. Styk podłogi ze More »

 

Plagiatowane prace magisterskie to plaga!

Problem z plagiatowaniem prac magisterskich jest bardzo żywy w naszym kraju- szczególnie się to widzi w przypadku mniejszych uczelni, gdzie wielu studentów uczęszcza w trybie zaocznym i zależy im wyłącznie na zdobyciu przyszłościowego „papieru”. Nie jest to dobra praktyka i nie można się zgodzić na coś takiego. Nieodpowiedzialne plagiatowanie prac powinno być surowo karane, szczególnie że korzysta się z czyjejś ciężkiej pracy, dla osiągnięcia indywidualnych korzyści i robi się to całkowicie bezprawnie. Najwięcej przypadków rzekomego plagiatu jest oczywiści obserwowanych w kontekście działalności naukowców, którzy bardzo często plagiatują swoje materiały dydaktyczne- widać, że to praktyka obecna nie tylko wśród studentów (prace magisterskie).

Pisanie prac za kogoś

Bardzo często krytykuję się pisanie prac magisterskich przez innych. Prace dyplomowe są bronione w naprawdę pokaźnych ilościach- z powodu ogromnej podaży magistrów, wartość tego tytułu systematycznie spada- szczególnie gdy dołożymy do tego „kupionych magistrów”, którzy jedynie dostarczyli książkę do swojej pracy dyplomowej. Można zadawać retoryczne pytania, czy taka praca jest dla kogoś satysfakcją? Na pewno nie powinno się penalizować wykonywania prac dyplomowych, nawet jeśli prace magisterskie zostały wykonane niesamodzielnie. Karane powinno być natomiast korzystanie z tego typu prac, gdyż jest to jawne oszustwo.

Dlaczego ludzie to robią?

Fikcyjne własne prace magisterskie są obecne w bardzo dużej liczbie na rynku- nie ukrywajmy, część studentów nie ma czasu na pisanie pracy, gdyż mają obowiązki rodzinne oraz zawodowe- często pracują za marne pieniądze. Inny z kolei są mało ambitni i zwyczajnie im się nie chce. Niestety, ale w ten sposób rodzi się ogromny problem- nie można absolutnie usprawiedliwiać oszustwa, którym są fikcyjne prace magisterskie przedstawiane jako własne. Samo znaczenie studiów z roku na rok spada, gdyż studia stały się dobrem powszechnym i nie trzeba się starać, aby mieć wykształcenie akademickie, co też rodzi szereg patologii.