Z jakiej przyczyny warto ciekawić się branżą It?

Z jakiej przyczyny warto ciekawić się branżą It?

Jeśli rozejrzymy się dookoła to zauważymy, że wielgachna część młodych ludzi, którzy się zresztą doskonalą mają kłopot z określeniem tego, co chcieliby czynić w przyszłości. Zdaje się to dosyć prawdziwe, jeśli weźmiemy More »

Rewelacyjne i modne węże

Rewelacyjne i modne węże

Wiele osób dziś nie zdaje sobie idee, że przy zestawu stosownych rzeczy w domu niezwykle często potrzebne są na dodatek elementy bez których nie jesteśmy w mocy nic na własną rękę wykonać. More »

Dobre i stosowane węże

Dobre i stosowane węże

Wiele osób dziś nie przekazuje sobie sprawy, iż przy zestawu stosownych rzeczy w domu dosyć często niezbędne są nadto fragmenty bez których nie mamy możliwość nic na własną rękę sporządzić. I tak More »

Płaszcze wiosenne dla każdego

Płaszcze wiosenne dla każdego

W naszych zestawach tudzież sklepach każdy z Państwa znajdzie wzorzec płaszcza zaledwie dla siebie. Taki, w którym każda dama i każdy typek poczuje się bardzo bodajże i szykownie. Wiosenna moda damska Tej wiosny Panisko More »

Płaszcze wiosenne dla każdego

Płaszcze wiosenne dla każdego

W naszych spisach a także sklepach każdy z Państwa znajdzie algorytm płaszcza tylko dla siebie. Taki, w którym każda białogłowa i każdy facet wyczuje się nadzwyczaj bodaj i szykownie. Wiosenna moda damska Tej wiosny More »

 

Plagiatowane prace magisterskie to plaga!

Problem z plagiatowaniem prac magisterskich jest bardzo żywy w naszym kraju- szczególnie się to widzi w przypadku mniejszych uczelni, gdzie wielu studentów uczęszcza w trybie zaocznym i zależy im wyłącznie na zdobyciu przyszłościowego „papieru”. Nie jest to dobra praktyka i nie można się zgodzić na coś takiego. Nieodpowiedzialne plagiatowanie prac powinno być surowo karane, szczególnie że korzysta się z czyjejś ciężkiej pracy, dla osiągnięcia indywidualnych korzyści i robi się to całkowicie bezprawnie. Najwięcej przypadków rzekomego plagiatu jest oczywiści obserwowanych w kontekście działalności naukowców, którzy bardzo często plagiatują swoje materiały dydaktyczne- widać, że to praktyka obecna nie tylko wśród studentów (prace magisterskie).

Pisanie prac za kogoś

Bardzo często krytykuję się pisanie prac magisterskich przez innych. Prace dyplomowe są bronione w naprawdę pokaźnych ilościach- z powodu ogromnej podaży magistrów, wartość tego tytułu systematycznie spada- szczególnie gdy dołożymy do tego „kupionych magistrów”, którzy jedynie dostarczyli książkę do swojej pracy dyplomowej. Można zadawać retoryczne pytania, czy taka praca jest dla kogoś satysfakcją? Na pewno nie powinno się penalizować wykonywania prac dyplomowych, nawet jeśli prace magisterskie zostały wykonane niesamodzielnie. Karane powinno być natomiast korzystanie z tego typu prac, gdyż jest to jawne oszustwo.

Dlaczego ludzie to robią?

Fikcyjne własne prace magisterskie są obecne w bardzo dużej liczbie na rynku- nie ukrywajmy, część studentów nie ma czasu na pisanie pracy, gdyż mają obowiązki rodzinne oraz zawodowe- często pracują za marne pieniądze. Inny z kolei są mało ambitni i zwyczajnie im się nie chce. Niestety, ale w ten sposób rodzi się ogromny problem- nie można absolutnie usprawiedliwiać oszustwa, którym są fikcyjne prace magisterskie przedstawiane jako własne. Samo znaczenie studiów z roku na rok spada, gdyż studia stały się dobrem powszechnym i nie trzeba się starać, aby mieć wykształcenie akademickie, co też rodzi szereg patologii.