Porządek w dokumentach

Porządek w dokumentach

Skanowanie dokumentów obejmuje skanowanie wydruków komputerowych, odręcznych notatek, a także wypełnionych ręcznie formularzy oraz rachunków i faktur zewnętrznych, jak również skanowanie dokumentów innych, niż wymienione powyżej. Ale skanowaniem dokumentów jest także skanowanie More »

Granitowy blat w kuchni

Granitowy blat w kuchni

Wykonane z kompozytu zlewozmywaki, poza wyjątkową trwałością i trwałością na uszkodzenia, hipnotyzują ciekawym wyglądem w praktycznej palecie kolorystyk. Usługa granite or marble to znakomita usługa do każdej kuchni, a dodatkowo łazienki. Odrobina komfortu More »

Rehabilitacja w Warszawie

Rehabilitacja w Warszawie

Są różne rodzaje rehabilitacji. Rehabilitacja warszawa ursynów to to proces leczniczy, który ma na celu poprawę stanu zdrowia, maksymalne zniwelowanie strat zdrowotnych i psychicznych oraz przyspieszenie powrotu do życia rodzinnego, zawodowego i More »

Skuteczne zabiegi odchudzające

Skuteczne zabiegi odchudzające

Prawdopodobnie jesteśmy w stanie zrobić niemalże wszystko, by tylko móc lepiej wyglądać i być dobrze odbieranym przez resztę społeczeństwa. Początkowo zajmijmy się więc swoją wagą, bo to ona jest najszybciej zauważalna przez More »

Szeroki zakres usług detektywistycznych

Szeroki zakres usług detektywistycznych

Detektyw Kraków ma przyjemność zaoferować Państwu szeroki wachlarz swych usług. Działający w okolicach Krakowa detektyw, z powodzeniem prowadzi różnorodne śledztwa, pomagając tym samym ludziom na różnych płaszczyznach życia. Co wchodzi w zakres More »

 

Plagiatowane prace magisterskie to plaga!

Problem z plagiatowaniem prac magisterskich jest bardzo żywy w naszym kraju- szczególnie się to widzi w przypadku mniejszych uczelni, gdzie wielu studentów uczęszcza w trybie zaocznym i zależy im wyłącznie na zdobyciu przyszłościowego „papieru”. Nie jest to dobra praktyka i nie można się zgodzić na coś takiego. Nieodpowiedzialne plagiatowanie prac powinno być surowo karane, szczególnie że korzysta się z czyjejś ciężkiej pracy, dla osiągnięcia indywidualnych korzyści i robi się to całkowicie bezprawnie. Najwięcej przypadków rzekomego plagiatu jest oczywiści obserwowanych w kontekście działalności naukowców, którzy bardzo często plagiatują swoje materiały dydaktyczne- widać, że to praktyka obecna nie tylko wśród studentów (prace magisterskie).

Pisanie prac za kogoś

Bardzo często krytykuję się pisanie prac magisterskich przez innych. Prace dyplomowe są bronione w naprawdę pokaźnych ilościach- z powodu ogromnej podaży magistrów, wartość tego tytułu systematycznie spada- szczególnie gdy dołożymy do tego „kupionych magistrów”, którzy jedynie dostarczyli książkę do swojej pracy dyplomowej. Można zadawać retoryczne pytania, czy taka praca jest dla kogoś satysfakcją? Na pewno nie powinno się penalizować wykonywania prac dyplomowych, nawet jeśli prace magisterskie zostały wykonane niesamodzielnie. Karane powinno być natomiast korzystanie z tego typu prac, gdyż jest to jawne oszustwo.

Dlaczego ludzie to robią?

Fikcyjne własne prace magisterskie są obecne w bardzo dużej liczbie na rynku- nie ukrywajmy, część studentów nie ma czasu na pisanie pracy, gdyż mają obowiązki rodzinne oraz zawodowe- często pracują za marne pieniądze. Inny z kolei są mało ambitni i zwyczajnie im się nie chce. Niestety, ale w ten sposób rodzi się ogromny problem- nie można absolutnie usprawiedliwiać oszustwa, którym są fikcyjne prace magisterskie przedstawiane jako własne. Samo znaczenie studiów z roku na rok spada, gdyż studia stały się dobrem powszechnym i nie trzeba się starać, aby mieć wykształcenie akademickie, co też rodzi szereg patologii.