Studiuj wytrwale

Studiuj wytrwale

Młody człowiek podejmuje trudne decyzje życiowe. Może studiować w różnych miastach, ale prawdziwym magnesem jest Warszawa, stolica Polski. Studiowanie w tym mieście jest prawdziwym wyzwaniem, daje wiele możliwości oraz szans. Niejedna osoba More »

Co mogą nam dać gadżety reklamowe?

Co mogą nam dać gadżety reklamowe?

Reklamy mogą być bardzo różnorodne, dlatego zanim którąś z nich zastosujemy, oceniamy, jaka da nam najlepsze rezultaty. Widzimy, że te najsłynniejsze marki zdecydowanie preferują reklamy telewizyjne, dlatego sami mocno żałujemy, że nie More »

Współpraca godna zainteresowania

Współpraca godna zainteresowania

Warto więc zdecydowanie sprawdzić jakie oferty przygotowały dla was tego typu firmy z których to będziesz zadowolona szczególnie, że warunki wam zapewniane są bardzo atrakcyjne i godne zainteresowania. Właśnie dlatego korzystaj z More »

Zobacz, jak działa klimatyzator

Zobacz, jak działa klimatyzator

Najprawdopodobniej wiesz doskonale, czym jest klimatyzator przenośny, bo obecnie jest to tak popularne urządzenie, że mogłeś się na nie natknąć w wielu miejscach. Bardzo możliwe, że nawet sam miałeś okazję je przetestować, More »

Strony a ich odpowiednia promocja

Strony a ich odpowiednia promocja

Wiele firm nie raz narzeka już na brak klientów, których to cały czas im ubywa. Na pewno takim firmom potrzebna jest już odpowiednia reklama, która to pomoże im w pozyskaniu nowych klientów. More »

 

Plagiatowane prace magisterskie to plaga!

Problem z plagiatowaniem prac magisterskich jest bardzo żywy w naszym kraju- szczególnie się to widzi w przypadku mniejszych uczelni, gdzie wielu studentów uczęszcza w trybie zaocznym i zależy im wyłącznie na zdobyciu przyszłościowego „papieru”. Nie jest to dobra praktyka i nie można się zgodzić na coś takiego. Nieodpowiedzialne plagiatowanie prac powinno być surowo karane, szczególnie że korzysta się z czyjejś ciężkiej pracy, dla osiągnięcia indywidualnych korzyści i robi się to całkowicie bezprawnie. Najwięcej przypadków rzekomego plagiatu jest oczywiści obserwowanych w kontekście działalności naukowców, którzy bardzo często plagiatują swoje materiały dydaktyczne- widać, że to praktyka obecna nie tylko wśród studentów (prace magisterskie).

Pisanie prac za kogoś

Bardzo często krytykuję się pisanie prac magisterskich przez innych. Prace dyplomowe są bronione w naprawdę pokaźnych ilościach- z powodu ogromnej podaży magistrów, wartość tego tytułu systematycznie spada- szczególnie gdy dołożymy do tego „kupionych magistrów”, którzy jedynie dostarczyli książkę do swojej pracy dyplomowej. Można zadawać retoryczne pytania, czy taka praca jest dla kogoś satysfakcją? Na pewno nie powinno się penalizować wykonywania prac dyplomowych, nawet jeśli prace magisterskie zostały wykonane niesamodzielnie. Karane powinno być natomiast korzystanie z tego typu prac, gdyż jest to jawne oszustwo.

Dlaczego ludzie to robią?

Fikcyjne własne prace magisterskie są obecne w bardzo dużej liczbie na rynku- nie ukrywajmy, część studentów nie ma czasu na pisanie pracy, gdyż mają obowiązki rodzinne oraz zawodowe- często pracują za marne pieniądze. Inny z kolei są mało ambitni i zwyczajnie im się nie chce. Niestety, ale w ten sposób rodzi się ogromny problem- nie można absolutnie usprawiedliwiać oszustwa, którym są fikcyjne prace magisterskie przedstawiane jako własne. Samo znaczenie studiów z roku na rok spada, gdyż studia stały się dobrem powszechnym i nie trzeba się starać, aby mieć wykształcenie akademickie, co też rodzi szereg patologii.