Idealne destylowanie spalin

Idealne destylowanie spalin

Praktycznie każda marka musi sama dawać radę jakoś ze spalinami, które wytwarza się stale i to przeważnie w globie taśmowym. Niefortunnie, spaliny te nie są bynajmniej wystrzałowe dla otoczenia i społeczeństwa, dzięki More »

Mieszkanie do urządzenia

Mieszkanie do urządzenia

Gdy kupujemy mieszkanie na rynku pierwotnym, otrzymujemy je najczęściej w tak zwanym stanie deweloperskim. Każdy deweloper rozumie i definiuje ten termin w inny sposób. Wielu deweloperów różnicuje standard wykończenia w zależności od More »

Mieszkania w stanie deweloperskim

Mieszkania w stanie deweloperskim

Marzenia o własnym mieszkaniu najczęściej zaczynają się od takiego pytania jak: gdzie kupić mieszkanie? W jakim mieście? Na rynku pierwotnym czy może na wtórnym? Jak nie popełnić błędu i dokonać doskonałego wyboru More »

Nauka angielskiego i niemieckiego

Nauka angielskiego i niemieckiego

Ogólnie rzecz biorąc angielski jest łatwy do opanowania w stopniu w miarę komunikatywnym, ale trudny do opanowania w stopniu zaawansowanym. O ile są pewne powody, dla których angielski może sprawiać Polakom More »

Ubezpieczenie elektromagnetyczne

Ubezpieczenie elektromagnetyczne

Zabezpieczać można się w wieloraki sposób, wobec tego powinno się uzyskać na ten problem bardzo potrzebą znajomość. Elektromagnetyczne pole jest wstanie zniszczyć wszystko, a najbardziej narażony na takie funkcjonowanie jest ekwipunek komputerowy More »

 

Plagiatowane prace magisterskie to plaga!

Problem z plagiatowaniem prac magisterskich jest bardzo żywy w naszym kraju- szczególnie się to widzi w przypadku mniejszych uczelni, gdzie wielu studentów uczęszcza w trybie zaocznym i zależy im wyłącznie na zdobyciu przyszłościowego „papieru”. Nie jest to dobra praktyka i nie można się zgodzić na coś takiego. Nieodpowiedzialne plagiatowanie prac powinno być surowo karane, szczególnie że korzysta się z czyjejś ciężkiej pracy, dla osiągnięcia indywidualnych korzyści i robi się to całkowicie bezprawnie. Najwięcej przypadków rzekomego plagiatu jest oczywiści obserwowanych w kontekście działalności naukowców, którzy bardzo często plagiatują swoje materiały dydaktyczne- widać, że to praktyka obecna nie tylko wśród studentów (prace magisterskie).

Pisanie prac za kogoś

Bardzo często krytykuję się pisanie prac magisterskich przez innych. Prace dyplomowe są bronione w naprawdę pokaźnych ilościach- z powodu ogromnej podaży magistrów, wartość tego tytułu systematycznie spada- szczególnie gdy dołożymy do tego „kupionych magistrów”, którzy jedynie dostarczyli książkę do swojej pracy dyplomowej. Można zadawać retoryczne pytania, czy taka praca jest dla kogoś satysfakcją? Na pewno nie powinno się penalizować wykonywania prac dyplomowych, nawet jeśli prace magisterskie zostały wykonane niesamodzielnie. Karane powinno być natomiast korzystanie z tego typu prac, gdyż jest to jawne oszustwo.

Dlaczego ludzie to robią?

Fikcyjne własne prace magisterskie są obecne w bardzo dużej liczbie na rynku- nie ukrywajmy, część studentów nie ma czasu na pisanie pracy, gdyż mają obowiązki rodzinne oraz zawodowe- często pracują za marne pieniądze. Inny z kolei są mało ambitni i zwyczajnie im się nie chce. Niestety, ale w ten sposób rodzi się ogromny problem- nie można absolutnie usprawiedliwiać oszustwa, którym są fikcyjne prace magisterskie przedstawiane jako własne. Samo znaczenie studiów z roku na rok spada, gdyż studia stały się dobrem powszechnym i nie trzeba się starać, aby mieć wykształcenie akademickie, co też rodzi szereg patologii.