Chcesz mieć drewniany taras?

Chcesz mieć drewniany taras?

Jeżeli zależy Ci na tym, aby mieć drewniany taras to oczywiście możesz go mieć. Warto jednak mieć świadomość tego wszystkiego, co dzieje się wokół. Taras drewniany budowany jest jako konstrukcja ażurowa. Konstrukcja More »

Najważniejsza osoba podczas produkcji poduszek

Najważniejsza osoba podczas produkcji poduszek

Zastanawialiście się kiedyś jaka osoba jest najważniejsza podczas produkcji poduszek? Podczas produkcji poduszek najważniejszy jest producent poduszek. Wiem, co mówię. Jeżeli producent poduszek zawiedzie, wszystko legnie w gruzach. Wiem, co mówię, byłem More »

Sprężyna gazowa to coś dobrego

Sprężyna gazowa to coś dobrego

W warsztatach oraz różnego rodzaju magazynach znajdują się sprężyny gazowe, czasem pojedyncze egzemplarze, nieraz setki takich rzeczy. Solidna sprężyna gazowa na pewno jest wyjątkowa, mocna, trwała i wspaniałej klasy – unikatowa, a More »

Sutki u mężczyzn

Sutki u mężczyzn

U panów sutki to trochę wstydliwy temat, ale trzeba działać, a nie się tego wstydzić. W większości przypadków ginekomastia katowice jest spowodowana tym, że mamy problemy z hormonami. Niektórym panom wydaje się, More »

Wypożyczenie aut

Wypożyczenie aut

Coraz więcej osób zastanawia się nad wypożyczeniem aut, bo nie opłaca im się trzymać samochodów na własność. Jeśli ktoś bardzo rzadko korzysta z samochodu to w żaden sposób mu się to nie More »

 

Plagiatowane prace magisterskie to plaga!

Problem z plagiatowaniem prac magisterskich jest bardzo żywy w naszym kraju- szczególnie się to widzi w przypadku mniejszych uczelni, gdzie wielu studentów uczęszcza w trybie zaocznym i zależy im wyłącznie na zdobyciu przyszłościowego „papieru”. Nie jest to dobra praktyka i nie można się zgodzić na coś takiego. Nieodpowiedzialne plagiatowanie prac powinno być surowo karane, szczególnie że korzysta się z czyjejś ciężkiej pracy, dla osiągnięcia indywidualnych korzyści i robi się to całkowicie bezprawnie. Najwięcej przypadków rzekomego plagiatu jest oczywiści obserwowanych w kontekście działalności naukowców, którzy bardzo często plagiatują swoje materiały dydaktyczne- widać, że to praktyka obecna nie tylko wśród studentów (prace magisterskie).

Pisanie prac za kogoś

Bardzo często krytykuję się pisanie prac magisterskich przez innych. Prace dyplomowe są bronione w naprawdę pokaźnych ilościach- z powodu ogromnej podaży magistrów, wartość tego tytułu systematycznie spada- szczególnie gdy dołożymy do tego „kupionych magistrów”, którzy jedynie dostarczyli książkę do swojej pracy dyplomowej. Można zadawać retoryczne pytania, czy taka praca jest dla kogoś satysfakcją? Na pewno nie powinno się penalizować wykonywania prac dyplomowych, nawet jeśli prace magisterskie zostały wykonane niesamodzielnie. Karane powinno być natomiast korzystanie z tego typu prac, gdyż jest to jawne oszustwo.

Dlaczego ludzie to robią?

Fikcyjne własne prace magisterskie są obecne w bardzo dużej liczbie na rynku- nie ukrywajmy, część studentów nie ma czasu na pisanie pracy, gdyż mają obowiązki rodzinne oraz zawodowe- często pracują za marne pieniądze. Inny z kolei są mało ambitni i zwyczajnie im się nie chce. Niestety, ale w ten sposób rodzi się ogromny problem- nie można absolutnie usprawiedliwiać oszustwa, którym są fikcyjne prace magisterskie przedstawiane jako własne. Samo znaczenie studiów z roku na rok spada, gdyż studia stały się dobrem powszechnym i nie trzeba się starać, aby mieć wykształcenie akademickie, co też rodzi szereg patologii.