Dobry i tani projektant

Dobry i tani projektant

Mnóstwo osób dzisiaj planuję zmiany aranżacji wnętrza. I jak się okazuje sprawa wcale nie jest taka prosta ponieważ wielu z was nie zdaje sobie sprawy z tego że zmiana aranżacji wnętrz powinna More »

Leki przepisane przez lekarza

Leki przepisane przez lekarza

Jeżeli zastanawiasz się czy twoje choroby jest bakteryjna czy wirusowa koniecznie Odwiedź lekarza i sam nie staraj się na mnie ponieważ lekarzem nie jesteś i tylko odpowiedni specjalista może powiedzieć co tak More »

Krzesło gamingowe

Krzesło gamingowe

Wiele godzin spędzonych przed monitorem z pewnością nie jest zdrowe dla naszego organizmu, a przede wszystkim dla kręgosłupa. Niestety, niektóre zawody wymagają od nas ciągłego siedzenia za biurkiem. Czy jest jakieś sensowne More »

Tani kantor

Tani kantor

Wiele osób dzisiaj zastanawia się nad tym jaki wybrać odpowiedni dla siebie kantor. I jak się okazuje wiele osób z was nie zdaje sobie sprawy z tego że tak naprawdę wybór kantoru More »

Tani sklep z poduszkami

Tani sklep z poduszkami

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym jak zmienić wystrój własnego wnętrza. Często okazuje się że to właśnie zwykłe dodatki mogą całkowicie zmienić wystrój naszego wnętrza dlatego większość osób More »

 

Monitoring

W dzisiejszych czasach monitoring domu nie jest przywilejem ludzi bogatych. Jest to standard, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo naszych bliskich i naszego mienia. Możemy zadać sobie pytanie, kto miałby się do nas włamywać i co chciałby ukraść? Czy jest sens monitorować każde pomieszczenie w domu? Czy może tylko wystarczy jedna kamera przy furtce? Tym bardziej, że monitoring domu nie kojarzy się z niczym łatwym w zakładaniu i obsłudze, a tym bardziej z niskimi kosztami. Wielki rozwój technologiczny sprawił, że zabezpieczenie naszego mienia i bliskich osób może być zrealizowane w różnych wariantach. Coraz więcej osób korzysta z usług firm ochroniarskich, systemów alarmowych w domu, które od dawna uznawane są za konieczność.

Zacznijmy od tego, że monitoring domu to elektroniczny system zabezpieczeń, którego najważniejszą rolą jest wzrost odczucia spokoju i bezpieczeństwa domowników, a także niedopuszczenie do niszczenia dóbr materialnych, kradzieży i dewastacji. Powzięcie decyzji o instalacji domowego monitoringu, to inwestycja na długi okres czas, a czasami nawet na całe życie. Instalacja w prywatnym domu czy mieszkaniu powinna być niezauważalna. Nie może także zaburzać kompozycji budynku. Tak samo jak w przypadku każdego systemu zabezpieczeń, najważniejszym warunkiem do spełnienia musi być efektywność ochrony.

Z tego względu każdy zakładający monitoring w domu musi zastanowić się, który rodzaj monitoringu spełni jego oczekiwania. Specjalistyczny system monitoringu domu powinien opierać się na dogłębnej rozważeniu potrzeb klienta. Wybór pomiędzy systemem analogowym a cyfrowym IP warunkuje dalsze postępowanie: od wyboru kabli i zasilania na decyzji o możliwości nagrywania kończąc. Jest to jedno z najważniejszych pytań, które należy sobie zadać, przed rozpoczęciem realizacji jakikolwiek projektów. Wyznacza to kierunek i sprzęt potrzebny do instalacji. Ostateczny wybór zawsze należy do klienta.

Nasza firma służy w tym zakresie doradztwem i fachową pomocą. Prywatne nieruchomości, bez względu na to, czy jest to dom, czy mieszkanie w bloku/kamiennicy, mają bardzo wiele wspólnych parametrów, dlatego tak dobrze znamy się na doradztwie w zakresie wyboru systemu monitoringu domowego.